Sakura-APM
Оптимізація процесів на зерновому елеваторі- Рік:2022
- Партнер:ІННОВІНПРОМ
В рамках роботи фахівцями ІННОВІНПРОМ розроблено та розгорнуто хмарну платформу SAKURA-IIoT (PaaS) та хмарне програмне забезпечення (SaaS) SAKURA-T на її основі.
Візуалізація та аналіз роботи елеваторного обладнання дозволили знизити енергоспоживання елеваторного обладнання на 8..10% за рахунок застосування адміністративно-технічних заходів (оптимізація налаштувань SCADA управління виробництвом).
Звичайно, відсутність автоматичного інтелектуального контролю та аналізу роботи ліфта не забезпечила досягнення максимального ефекту від використання технологій IoT. Команда отримала 100 Гб даних про роботу 65 одиниць техніки та 2795 варіантів технологічних маршрутів елеватора за майже три роки роботи. Ці дані включали щодруге значення електричних і технологічних параметрів обладнання. Дані потрібно було впорядкувати, оскільки певні пакети даних могли бути відсутніми до модернізації SCADA. Тому команда визначила два основних напрямки роботи – відбір даних про роботу технологічних маршрутів, які містять максимально повний набір параметрів, і підбір алгоритмів, за якими нейронна мережа могла б дати найкращий результат прогнозування.
Було вирішено зосередити зусилля у двох напрямках:
1. Аналіз функціонування технологічних маршрутів та прогнозування вибору найбільш оптимальний технологічний маршрут.
2. Аналіз роботи ліфтового обладнання та прогнозування відмов обладнання
Встановлено векторні перетворювачі частоти та проведено ряд експериментів, які показали, що при будь-якому навантаженні досліджуваної одиниці обладнання (транспортер № 36). Коефіцієнт потужності знаходився в межах 0,95...0,98. Тобто максимально знизити споживання енергії до 2...5%.